Centrum turistických služeb a informací
 

    Projekt realizace Centra turistických služeb a informací (CTSI) v lyžařském areálu Dalečín vznikl za účelem rozšíření dosud chybějících služeb návštěvníkům areálu a okolí, a to zejména základní občerstvení, ubytování, infocentrum a sociální zařízení, dále půjčovnu lyží, snowboardů a lyžařských potřeb včetně patřičného servisu.

- ubytování – celoročně - v podkroví objektu jsou zřízeny dva apartmány, každý se čtyřmi lůžky včetně vlastního sociálního zařízení, sprchového koutu a minikuchyněk (chladnička, vařič, dřez, nádobí apod.). Mimo zimní sezónu lze pronajmout celý objekt včetně stylové společenské místnosti (25 osob) s krbem a kuchyní. Ubytování je poskytováno zájemcům z řad návštěvníků oblasti celoročně – jako základna pro sportovně-rekreační aktivity v místě a okolí.

- rychlé občerstvení - v rámci této služby bude návštěvníkům areálu poskytováno v odpočinkové místnosti rychlé občerstvení spočívající v prodeji potravin a nápojů. Kapacita odpočinkové místnosti je plánována pro 25 osob. Tato služba uspokojí návštěvníky požadující rychlé občerstvení okamžitě na místě, aniž by museli opustit lyžařský areál.

- infocentrum - poskytne návštěvníkům jednak veškeré informace o provozu areálu, ale také informace o aktuálních akcích probíhajících v regionu. Dále zde bude prezentována nabídka zajímavých míst a činnosti v regionu v období mimo zimu.

- půjčování lyží a lyžařských potřeb - nabídne návštěvníkům zapůjčení lyžařských potřeb (lyže, lyžařské boty, hole, brýle apod.). Možnost zapůjčení lyžařských potřeb uspokojí část potencionálních návštěvníků areálu, která lyžuje pouze občasně a s ohledem k cenám pořízení lyžařského náčiní raději využívá právě služeb půjčoven.

- servis lyžařských potřeb - zajistí návštěvníkům areálu správné nastavení a seřízení vázaní.

- internet - v objektu je možné připojení na internet pro veřejnost a pro ubytované.

    Projekt CTSI byl spolufinancován z prostředků kraje Vysočina - Podpora regionální a místní infrastruktury cestovního ruchu v kraji Vysočina v rámci Společného regionálního operačního programu

Fotogalerie výstavby
Infocentra a servery:

www.kr-vysocina.cz
www.bystricko.cz
www.nmnm.cz
www.bystricenp.cz
www.evysocina.cz
www.zdarskevrchy.cz


Turistická a informační mapa:

Mapa kraje - ke stažení (2,3Mb) >ZDE<


Zajímavé odkazy:

www.zamky-hrady.cz
www.zamekzdar.cz
www.cavemk.cz
www.siesta-park.cz
www.western.cz
www.draxmoor.cz
www.arealsportu.cz


Ski areál Dalečín